Z okazji Światowego Dnia Bookcrossingu biblioteka szkolna zaprasza na trzecie piętro, gdzie znajdziecie bookcrossingową skrzynkę pełną skarbów. Od dziś przez tydzień możecie przychodzić i przeglądać jej zawartość, a jeśli coś chcecie przygarnąć – nie krępujcie się! Można też tutaj uwolnić książkę – jeśli macie w domu książkę, która rwie się na wolność.

Bookcrossing Day, czyli po polsku Dzień Uwalniania Książek obchodzimy 12 czerwca lub w inny dzień, jeśli 12 wypada w weekend. Idea zrodziła się w Stanach Zjednoczonych w roku 2001, do Polski dotarła dwa lata później.

Bookcrossing to akcja, która polega na zostawianiu książek w miejscach publicznych, aby mógł je przeczytać również ktoś inny – ten, kto ją znajdzie. Jest to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa. Dzięki akcji można przeczytać ciekawe książki bez konieczności wydawania pieniędzy, poznać nowych ludzi i podyskutować o interesujących nas lekturach.

Justyna Jarek