Pierwsza połowa października była łaskawa, jeśli chodzi o okoliczności pogodowe, dlatego też uczniowie klasy 8a postanowili skorzystać z dobrodziejstwa natury i wybrali się na wycieczkę. Celem wyprawy był Lutomierz, w którym uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach serowarskich. Doświadczenie doprawdy godne przeżycia. Była to okazja, by krok po kroku śledzić powstanie sera. Po aktywności manualnej przyszła pora na spacer wokół pobliskiego gospodarstwa, następnie zaś uczniowie oddali się temu, co jako klasa sportowa lubią najbardziej, czyli aktywności fizycznej. Przeciąganie liny było tylko początkiem zabawy .
Za towarzyszenie podczas wycieczki i nieocenioną pomoc dziękujemy cudownej Pani Karinie.

Ewa Tomaszewska