Obchody Narodowego Święta Niepodległości w tym roku odbywały się w nietypowy, choć wierzymy, że atrakcyjny dla młodzieży sposób, gdyż angażowały do działań całą społeczność szkolną.
Część pierwsza upamiętnienia tej ważnej daty odbywała się podczas godzin wychowawczych, na które przygotowano kilka zabaw z serii Kocham Cię, Polsko!
Uczniowie mieli więc szansę wykazać się swoją wiedzą o ojczyźnie, a zapewne też wiedzę tę pogłębić. Było wyzwanie z mapą, zadanie na rozpoznawanie znanych Polaków, uwielbiany przez uczniów Kahoot związany z licznymi ciekawostkami dotyczącymi Polski. Odważni mogli sprawdzić się w kalamburach pt. Współczesny patriotyzm – w zabawie należało pokazać swojej drużynie, jak współcześnie można okazywać miłość i szacunek ojczyźnie. Wśród haseł do pokazania były na przykład: dbam o język ojczysty, okazuję szacunek innym, kibicuję polskim sportowcom, znam polskie symbole narodowe. A jeśli wystarczyło czasu, można też było popracować bardziej serio nad zadaniem Przychodzi Polska do lekarza – tutaj uczniowie musieli wcielić się w rolę diagnosty, który stwierdzi dolegliwości pacjenta i zaleci odpowiedni sposób kuracji.
Stacji zadaniowych było tak wiele, że z pewnością każdy znalazł w nich coś dla siebie.
Zajęcia Kocham Cię, Polsko rozpoczęły obchody Narodowego Święta Niepodległości, stanowiąc rozgrzewkę przed kolejnym zadaniem, ale o tym – w kolejnym wpisie.

Marlena Borowska