26 listopada 2021r.  klasa 7c wybrała się na warsztaty żywieniowe do Akademii Młodego Kucharza.  Była to zarówno kulinarna przygoda, jak i kolejna okazja do integracji zespołu klasowego.

Pamiętając o zdrowym odżywianiu, przygotowaliśmy bułeczki pełnoziarniste z tartą marchewką. Dowiedzieliśmy się, między innymi, dlaczego czerwone i pomarańczowe warzywa są tak ważne w naszym codziennym menu. Podczas pieczenia bułek wspólnie przygotowaliśmy kakaowy krem kanapkowy na bazie cieciorki. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego krem na bazie bogatej w białko ciecierzycy jest lepszym pomysłem na śniadanie, niż znany i lubiany krem kanapkowy, składający się głównie z cukru i niskiej jakości tłuszczu.

Uwierzcie nam, bułeczki były wyśmienite ?

                                                                         Małgorzata Marczewska z klasą 7c