W listopadzie odbył się w szkole pierwszy konkurs kaligraficzny. Zadaniem uczniów było w piękny sposób przepisać dwie pierwsze zwrotki wraz z refrenem Mazurka Dąbrowskiego. Dodatkowo, jak w dawnej sztuce kaligrafii, tekst należało ozdobić według uznania: bordiurą, inicjałem, miniaturą.
Na szczególne uznanie Komisji w konkursie zasłużyły uczennice:
Yaryna Shutenko z klasy 7c (I miejsce)
Justyna Baczyńska  z klasy 7c  (II miejsce)
Daria Masalska z 7c oraz Julita Tomaszczyk z 7a – obie dziewczyny uzyskały taką samą liczbę punktów, plasując się na III miejscu.
Wyróżnienie  należy do  Nadii Sochy z klasy 4b.
Dziękuję komisji, paniom: Justynie Jarek, Ewie Tomaszewskiej i Agacie Tarnas-Tomczyk, za wzięcie na swoje barki ciężaru odpowiedzialności związanego z oceną prac konkursowych. Wybór nie był łatwy, gdyż spłynęło wiele naprawdę pięknie wykonanych prac.

Marlena Borowska