W SP 37 czytanie to codzienność! Każdego dnia na szkolnych korytarzach widać zaczytanych młodych ludzi. Książka wciąż ma tu swoje wierne grono wielbicieli.  Z przyjemnością więc włączyliśmy się w obchody Wrocławskiego Dnia Czytania w Szkołach, który przypada 10 grudnia. Nie bez powodu – tego dnia, dwa lata temu, Olga Tokarczuk otrzymała najważniejsze literackie wyróżnienie na świecie – Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

W naszej szkole ten dzień był okazją przede wszystkim do wymiany czytelniczych doświadczeń.  Uczniowie przynieśli do szkoły książki warte przeczytania i zachęcali do lektury swoich rówieśników. To była okazja nie tylko, żeby pokazać siebie jako czytelnika, ale też okazja do wynotowania co ciekawszych tytułów proponowanych przez koleżanki i kolegów.

Poloniści i Justyna Jarek