Drodzy Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi Fundacji Powszechnego Czytania dotyczącymi akcji Supermoc książek. Jak czytać z dzieckiem w domu? Znajdą tam Państwo wiele cennych wskazówek i inspiracji dotyczących wspólnego czytania z dziećmi.
Powszechnie wiadomo, że praktykowanie czytania daje wiele korzyści: wspomaga procesy uczenia, rozwija język, uczy krytycznego myślenia czy wspomaga budowanie relacji międzyludzkich. Dlatego warto zadbać, by przestrzeń do lektury zbudować i w domu, i w szkole.
Poniżej umieszczamy link do strony promującej akcję:
https://fpc.org.pl/wdomu/

Warto też skorzystać z materiałów Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Znajdą tu Państwo mnóstwo inspiracji książkowych – tzw. Złotą Listę, czyli książki polecane do lektury, z podziałem na kategorie wiekowe:
https://calapolskaczytadzieciom.pl/zlota-lista/lista-ksiazek-polecanych-przez-fundacje-abcxxi-cala-polska-czyta-dzieciom/

Plakat dla rodziców

Zespół ds. edukacji czytelniczo-medialnej