W tym roku szkolne święto języka ojczystego przybrało formę językowej ligi międzyklasowej. W klasach na uczniów czekała zapieczętowana koperta, a w niej pięć trzyminutowych wyzwań, po jednym na każdą kolejną lekcję.
Ile słów mieści się w słowie gramatyka? Okazuje się, że dziesiątki…
Ile wyrazów z polskimi znakami w ciągu trzech minut mogą zapisać uczniowie? Niezliczenie wiele…
Jak wiele frazeologizmów ze zwierzętami zna młodzież? O dziwo – mnóstwo.
Z takimi wyzwaniami mierzyli się uczniowie, współpracując w zespołach klasowych. Ostatnim wyzwaniem był Kahoot dotyczący poprawności językowej. Cóż można napisać? Niektórzy ze zdziwienia przecierali oczy, że w podenerwowaniu nie ma dwóch liter p, ale nie podawali (nie: poddawali) tego w wątpliwość.
Rywalizacja między klasami zmieniała wyniki na podium niemal po każdej konkurencji. Ostatecznie jednak w klasach 4-6 zaszczytne miejsce pierwsze zdobyła klasa 6a, natomiast w kategorii klas 7-8 zwycięstwo zapewniła sobie klasa 7c.
Obie klasy w nagrodę otrzymały torby słodkości ufundowane przez Radę Rodziców, której dziękujemy za wsparcie szkolnych obchodów MDJO.

M. Borowska, P. Kondek, E. Tomaszewska