VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition

W piątkowe przedpołudnie klasa 4a wybrała się na multimedialną wystawę VAN GOGH. Prace słynnego artysty są zaprezentowane dzięki technologii Digital Art 360, która przeniosła nas w niesamowity świat wyobraźni wielkiego malarza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach zobaczyliśmy setki dzieł i dosłownie zanurzyliśmy się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty są wyświetlane jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Cały cykl wizualny wystawy jest wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką. Multimedialna wystawa wręcz ożywa za sprawą intensywnych, wyrazistych kolorów i najbardziej znanych dzieł artysty – od kultowych “Słoneczników”, poprzez “Gwieździstą Noc” czy “Autoportret”. Oglądane dzieła sztuki zrobiły na nas ogromne wrażenie. To niecodzienne doświadczenie kulturalne pozwoliło nam zetknąć się ze sztuką w niespotykany dotąd sposób i zmienić nasze wyobrażanie o tradycyjnym zwiedzaniu muzeów!

Agata Podgórska