Małe
Stina Wirsen

Opis wydawcy:
Małe lubi, kiedy w domu jest spokojnie i nikt się nie kłóci. Jednak w domu u Małego często wybuchają awantury. Wtedy Małe się boi. Dobrze, że jest przedszkole i że Pani jest dla Małego taka dobra!
Poruszająca książka obrazkowa dla małych i dużych do wspólnego czytania.
Książka o dzieciach, które nie czują się bezpiecznie w swoich domach. Mówi o prawie dziecka do miłości, szacunku i opieki, a co najważniejsze – podpowiada dzieciom, jak ważne jest, by potrafiły zwrócić się o pomoc. W części informacyjnej podpowiada także dorosłym, gdzie szukać wsparcia w zakresie pomocy psychologicznej dzieciom oraz reagowania na przemoc wobec dzieci.

Kilka słów od bibliotekarki:
Od zawsze robi to na mnie wrażenie, jak w tak małej książeczce można zmieścić tak dużo treści. Do tego te rysunki… przypominające dziecięce bazgroły i poruszające sto razy mocniej niż wypracowane ilustracje Innocentiego.
Książeczka do przeczytania w 10 minut. Minuty, których nie będziecie żałować.

Justyna Jarek