16 maja klasy: 5c, 7a oraz 7d miały przyjemność obejrzeć w Teatrze Muzycznym Capitol spektakl na motywach mitu o Prometeuszu. Historia tytana, który tak umiłował ludzi, że wykradł ogień z Olimpu, została opowiedziana tańcem, akrobacjami i śpiewem. I choć najważniejszy był tutaj ruch scenicznym, to twórcy nie zapomnieli, by przedstawić wszystkie najważniejsze elementy składające się na historię Prometeusza. Były więc sceny pokazujące stworzenie człowieka, kradzież ognia, pojawienie się Pandory, ucztę u Zeusa i okrutną karę, jaką bogowie wymierzyli tytanowi. A wszystko to wzbogacone świetną ścieżką dźwiękową, poruszającym śpiewami i ciekawymi efektami świetlnymi.
Na wszystkich spektakl zrobił wielkie wrażenie.

Marlena Borowska

Zdjęcia pochodzą ze strony twórców spektaklu: https://spektaklprometeusz.com/