2 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Narodowego Czytania. Z okazji 200. rocznicy wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza w 2022 to właśnie utwory opublikowane w tym tomiku były czytane w różnych miejscach Polski i poza granicami kraju.
Uczniowie klas 4-6 czytali wraz z wychowawcami balladę Pani Twardowska, natomiast starsi uczniowie  zgromadzili się w stołówce, by odsłuchać Świteziankę. Czytanie rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Cichosz, która fragmenty utworu interpretowała w parze  z panią Justyną Jarek. Cieszy, że w każdej z obecnych klas znaleźli się śmiałkowie, którzy odważyli się przeczytać fragmenty ballady przed publicznością.  Imprezie towarzyszyły też zagadki, szybki pojedynek międzyklasowy oraz krótki wykład pokazujący, ile z atmosfery ballad można odnaleźć we współczesnym horrorze.
Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji posągowa postać wieszcza stała się choć trochę bliższa uczniom.

Marlena Borowska, Ewa Tomaszewska