Świetlicowy Dzień Kropki

Wzorem Vashti (od której to wszystko się zaczęło) w szkolnej świetlicy zapanowały kropeczki, a wraz z nimi czas na twórczą wyobraźnię dla każdego.
Wiadomo, że taki czas jest w naszej świetlicy przez cały rok, nie tylko wtedy, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki (15.09)! Wszyscy jednak lubimy świętować, więc świętowaliśmy przez 3 dni.

Piękne grafiki, autorstwa męża P. Oli z 2a, przedstawiające znane wrocławskie obiekty, pod ręką P. Oli przybrały postać kropeczkowych łamigłówek. Trzeba było połączyć kropki, potem odszukać odpowiednik tego wśród rysunków rozwieszonych w różnych miejscach szkoły, rozpoznać, podpisać, pokolorować.
Dzieciaki spisały się na medal! Ich dzieła zdobią teraz szkolne korytarze. Wszyscy mogą je podziwiać, a przy okazji sprawdzić, jak dobrze znają Wrocław.

Po zakończeniu kropeczkowo-wrocławskich poszukiwań, kolejne kropeczki już czekały na to, w co zamieni je dziecięca pomysłowość. A taka pomysłowość nie ma granic! Z papierowych, kolorowych kropek różnej wielkości dzieci stworzyły bajkowe zwierzątka, fantastyczne rośliny… zupełnie nowy kropeczkowy świat.

Zobaczcie na zdjęciach! I dołączcie do wspólnej zabawy, każdy przecież może zacząć od kropki, zawsze, nie tylko od święta.

Agata Tarnas-Tomczyk