Europejski Dzień Języków (26.09) to święto pokazujące różnorodność językową i kulturową Europy oraz zachęcające do aktywnego uczenia się języków.
Chcesz wiedzieć co mówi owca, kura, czy żaba w Twoim języku? Zobacz na zdjęcia przypięte do tablicy przy świetlicy. Znajdziesz tam także inne ciekawostki, np. najdłuższe słowo świata (nazwa białka tytyny w języku angielskim), składające się ze 189 819 liter, przeczytanie którego zajęłoby ok. 3 godzin i 33 minuty.
Piosenki ze znanych filmów animowanych: „Kolorowy wiatr” („Pocahontas”) i „Mam tę moc” („Kraina lodu”) śpiewane w 17 i 25 językach świata, do tego interaktywne quizy językowe i kulturowe z platformy edukacyjnej Wordwall a na koniec jeszcze konkurs-zabawa, polegający na połączeniu powitania zapisanego w różnych językach z nazwami tych języków (kierując się podpowiedzią w postaci kart z flagami państw) – tak świętowaliśmy w świetlicy. I proszę się nie dziwić, kiedy teraz świetliczaki, wchodząc do sali, mówią Olá, Bonjour, Ahoj, Szia, czy jeszcze inaczej.

Agata Tarnas-Tomczyk