Komputerowym włamywaczom mówimy nie! Dzień Bezpiecznego Komputera w świetlicy.
Złośliwe oprogramowanie, włamania na prywatne konta, kradzież danych, to już nie tylko problemy dorosłych użytkowników sprzętu komputerowego. Nasze dzieci także są obecne w sieci, korzystają z własnych laptopów, tabletów, smartfonów.
Nie zapewnimy im skutecznej ochrony w cyberprzestrzeni, jeśli nie nauczymy dbania o własne bezpieczeństwo poprzez przestrzeganie niezbędnych zasad.
Okazją do przypomnienia tych zasad był świetlicowy Dzień Bezpiecznego Komputera.
Obejrzeliśmy krótkie filmy edukacyjne, zmierzyliśmy się z wirusem komputerowym podczas wirtualnego escape roomu na platformie Genially.ly, stworzyliśmy grupowe infografiki ilustrujące najważniejsze zalecenia ochronne.
Będziemy o nich przypominać na co dzień.

Agata Tarnas-Tomczyk