W październiku z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów odbył się w szkole konkurs literacko-czytelniczy „List do bohatera literackiego”.
Miło nam przedstawić laureatów i wyróżnionych w tym konkursie. Po burzliwych naradach jury przyznało:
w kategorii klas 4-6:
I miejsce Julii Zając z klasy 6a
II miejsce Julii Doros z klasy 6c
III miejsce Karolowi Kuriacie z klasy 5a
oraz wyróżnienia dla: Leny Żłobińskiej z 4a, Mai Nowickiej z 4a , Małgosi Astriab z 4c oraz Julii Kalińskiej z 6c.
W kategorii klas 7-8 przyznano dwa pierwsze miejsca ex aequo dla Oli Adamczak z klasy 8c oraz Karoliny Łachajczyk z klasy 8a.
Wyróżniono natomiast Kornelię Kwarcińską z 8d.
Dziękujemy za taki liczny udział w konkursie i zapraszamy do udziału w następnych czytelniczych wyzwaniach.
Radzie Rodziców składamy podziękowania za ufundowanie nagród.

Poniżej prezentujemy fragmenty nagrodzonych prac. Przeczytajcie, bo kryje się w tych listach wiele wrażliwości i refleksyjności ich autorów.

„Wydaje mi się, że każdy szuka osoby, na której może polegać i po prostu czuć się z nim bezpiecznie. Właśnie dlatego moim marzeniem jest mieć u swojego boku kogoś takiego jak Ty! Tak bardzo chciałabym móc z Tobą porozmawiać. Może wtedy nauczyłbyś mnie, jak zachowywać się nawet w najtrudniejszych chwilach…” (Julia Zając)

„Jednak myślę, że najwartościowszą rzeczą, jakiej się nauczyłam, jest to, że nasze życie może nie być wystarczająco długie i nie wiemy, w którym momencie się skończy. Dlatego myślę, że nie warto marnować choćby sekundy, ponieważ im dłużej czekamy, tym staje się ono krótsze.” (Ola Adamczak)
„Jesteś moją wielką inspiracją. Jesteś dobrym przykładem na to, że każdy bez względu na to, jak wygląda, jest piękny i nie powinien przejmować się złą opinią innych. Bardzo lubię w Tobie dystans do samej siebie i wrażliwość na drugiego człowieka.” (Karolina Łachajczyk)

„Już od dawna zbierałam się na odwagę, by do Ciebie napisać. Moim marzeniem jest, aby Cię kiedyś spotkać. Myślę, że zaprzyjaźniłybyśmy się. Jesteś bardzo odważna i stanowcza (…) Zaimponowałaś mi.” (Julia Doros)

„No właśnie, Kubusiu, dlaczego dzieci muszą aż tak się zmieniać, aby stać się dorosłymi? Może i masz bardzo mały rozumek, ale tak bujną wyobraźnię, że pewnie znasz odpowiedź na pytanie (jeśli tak, to odpisz). Obiecuję Ci jedno, nigdy o Tobie nie zapomnę – to Ty nauczyłeś mnie, że nie istnieje coś takiego jak rozstanie na zawsze. Uświadomiłeś mi, że jeśli się kogoś kocha i myśli o nim, to ten ktoś jest zawsze blisko.” (Karol Kuriata)

„Dziękuję za to, co zrobiła Pani dla tych dzieci. W moim domu, jak już będę dorosła, zawsze znajdzie się miejsce na regale, aby postawić tam książki o Pani, i często będę je czytać swoim dzieciom, ponieważ trzeba takich bohaterów dawać jako przykład”. (Małgosia Astriab)

„Nauczyłaś mnie wytrwałości i zaangażowania w cele, które sobie wyznaczam. Nie zawsze mi się to udaje, ale staram się, jak mogę. Nie poddaję się.” (Julia Kalińska)

„Cenię w Tobie mądrość, jaką kierujesz się w życiu. Jesteś miła, tajemnicza, a zarazem ostrożna. (…) Mam wrażenie, że jesteś mi bliska.” (Maja Nowicka)
„Chciałabym ci serdecznie podziękować za magiczne wieczory pełne przygód, akcji i wrażeń. Jesteś moim ulubionym bohaterem literackim.” (Lena Żłobińska)

„Twoja historia dała mi dużo do myślenia. Nauczyła mnie, że często w życiu narzekamy, obrażamy się, kłócimy o błahostki, a innym ludziom zdarzają się prawdziwe tragedie.” (Kornelia Kwarcińska)

Jak widać, prawdziwych przyjaciół i wzorów do naśladowania można szukać też na kartach książek, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy.

Marlena Borowska
Justyna Jarek