Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Uczniowie klasy 2C w licznych rozmowach, dyskusjach i na bazie projekcji filmowych gruntowali wiedzę na temat świadomego i prawidłowego żywienia w codziennym życiu. 8 listopada przygotowaliśmy wspólnie zdrowe śniadanie. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. Przynieśli potrzebne narzędzia: deski, talerzyki, nożyki, fartuszki i produkty, z których wykonaliśmy zdrowe, pożywne kanapki. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne …uuum palce lizać!

Sylwia Mirek-Matuszak