16 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.
Celem tego dnia było przede wszystkim: kształtowanie postawy tolerancji wśród dzieci i młodzieży, odszukanie głębszych przyczyn nietolerancji oraz integracja z uczniami, którzy przyjechali do nas m.in. z Ukrainy.
Tego dnia witaliśmy się w inny sposób niż zwykle. Mieliśmy do wyboru spośród 20 powitań z innych kultur . Na korytarzach można było usłyszeć: Buongiorno! bondziorno, Dobry den dobry djen, Buenos dias błenos dijas, ALoha aloha, Shalom szalom, Goddag goddej, Asalam Alejkum asalam aliekum, Merhaba merhaba .
Mogliśmy zobaczyć przebranych uczniów i nauczycieli za przedstawicieli innych kultur. Tego dnia chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jak różnorodność kulturowa może być interesująca.
Podczas lekcji wychowawczych uczniowie dowiedzieli się o tym, że tolerancja jest jedną z wartości. Wartości określają to, co jest ważne, do jakich ideałów należy dążyć.
Tego dnia uczniowie w klasach 1-3 wykonali piękne prace plastyczne. Dzieci obejrzały film Urodziny Maćka , czyli krótka historia o tolerancji
Klasy 4-8 wsłuchały się w słowa piosenki pt. Tolerancja Stanisława Sojki oraz wzięły udział w konkursie literackim na wiersz lub rymowankę pt. Tolerancja.
I miejsce – Natalia Paszkowska 8d
II miejsce – Tomasz Przybylski 6a
III miejsce – Daria Masalska 8c
Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Astriab 4c
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Kinga Kosińska