Przepis na…mumię

W ramach zajęć Laboratorium historii uczniowie wzięli na warsztat proces mumifikacji. Na lekcjach historii dowiedzieli się, w jakim celu i jak dokonywano mumifikacji. Teraz przyszła pora na wykonanie doświadczenia, dzięki któremu będzie można zaobserwować, jak dokonuje się mumifikacja tkanki jabłka.

Kawałki jabłka zostały kolejno umieszczone w soli kuchennej, sodzie oczyszczonej, bandażu i soli , a ostatni kawałek jabłka, jako próbka kontrolna, został owinięty tylko bandażem.

Raz w tygodniu będziemy zaglądać do naszych jabłuszek oraz będziemy zdawać relację z efektów mumifikacji.

Ponadto uczniowie klasy 5a i 6a wykonali modele mumii . Przy użyciu długopisów 3D wykonali modele szkieletów, które następnie owinęli bandażem i umieścili w wykonanych własnoręcznie sarkofagach.

Materiały pomocne w pracach zostały zakupione ze środków pochodzących z programu Laboratoria przyszłości.

Patrycja Blak