Moje życia

Christophe Rocancourt

Opis wydawcy:

Wymarzył swoje życie. Było jak z powieści. Napisał więc książkę.
– Okaleczone psychicznie dziecko.
– Iluzjonista tożsamości, któremu udało się wszystkich nabrać.
– Współczesny Arsène Lupin, który z oszustwa uczynił wielką sztukę.

– Zranione zwierzę… gotowe do skoku.

Po wyjściu z amerykańskiego więzienia Christophe Rocancourt opowiada ze szczegółami o swojej zapierającej dech w piersiach nieustannej przygodzie, jaką było jego życie.
Wspomnienie dzieciństwa, które wywarły trwałe okaleczenie psychiczne. Rodzina pozostawiona przez matkę, strach dziecka przed nieznanym, ból cielesny i fizyczny, późniejszy pobyt w sterylnym sierocińcu. Jak takie zachowania mogą nie wpłynąć na psychikę młodego chłopca?
Kanadyjskie więzienie, nieludzkie warunki, ciężkie oskarżenia. Nowe znajomości i mocne doświadczenia.

Christoph Rocancourt w książce „ Moje życie” zadaje pytanie na które niełatwo znaleźć w sobie odpowiedź, ciężkie dzieciństwo bohatera oraz trudna młodość daje poczucie, że nasze małe problemy są tylko kroplą w morzu.

Kilka słów od  bibliotekarki:

Bardzo ciekawa autobiografia człowieka o niezwykle bystrym umyśle i odwadze graniczącej z brawurą. Człowieka, który  z oszustwa uczynił zawód. Który umiał rozpoznać  pokłady ludzkiej chciwości i nauczył ją wykorzystywać. Czy było warto? Przeczytajcie, aby poznać odpowiedź.

Książkę polecam dla dorosłych oraz starszej młodzieży.

Justyna Jarek