Dary dla Schroniska Zwierząt Bezdomnych we Wrocławiu

Przez miesiąc od 16.11.2022 r. do 16.12. 2022 r. zbieraliśmy dary w postaci karmy suchej, konserw, saszetek, smakołyków, zabawek, środków czystości oraz materiałów do wyścielania legowisk dla czworonożnych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
przy ul. Ślazowej 2.
Akcją zajmowała się w imieniu naszej szkoły kl. 8 b.
Uczniowie na zajęciach informatyki wykonali plakaty informujące, jakie dary można przynosić, a Jakub Dudek stworzył film zachęcający do zbiórki. Ponadto uczniowie kl. 8 b często przypominali uczniom naszej szkoły o trwającej zbiórce darów dla Schroniska, chodząc z kurendą w czasie zajęć szkolnych. Następnie przed świętami uczniowie przeliczyli wszystkie dary, a  Jakub Dudek i Adam Niedbajło wraz z Rodzicami zawieźli wszystkie zebrane akcesoria do schroniska,  gdzie otrzymali podziękowanie dla naszej szkoły.
W zbiórce wzięli udział uczniowie klas:

  • 1 – 3 z opiekunami akcji p. Dorotą Ziębicką, p. E. Śmieszek
  • 4 a, kl. 5 a, kl. 5 c, kl. 6 b, kl. 6 c, kl. 8 b, kl. 8 d

oraz nauczyciele:

  • Ewa Tomaszewska
  • Ewa Zbrojewicz
  • Renata Stępień

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej bardzo potrzebnej zbiórce i zapraszamy ich do sali 211 po odebranie zakładek do książek z wizerunkami zwierząt oraz kalendarzyków, które przekazało nam schronisko.  Pragnę też szczególnie podziękować w postaci słodkich nagród uczniom:

  1. Arina Horkusha 6 b
  2. Michał Prygoń 5 b
  3. Lena Pawełko 6 c

za ich największe wsparcie podopiecznych Schroniska. Dziękuję też serdecznie nauczycielom biorącym udział w naszej akcji.

Renata Słowińska-Stępień