20 stycznia odbył się trzeci już konkurs dla ósmoklasistów dotyczący znajomości lektur obowiązkowych.  Tym razem młodzież sprawdzała  swoją wiedzę o  „Małym Księciu”.
Musimy przyznać, że wszyscy biorący udział w konkursie (30 uczniów) wykazali się dużą wiedzą o lekturze – to cieszy. Regulaminowe 90% osiągnęli natomiast uczniowie:
Karolina Łachajczyk, Marcel Magierowski i Patryk Zając z klasy 8 a,
Anna Sobiecka, Maria Bujak i Jakub Dudek z klasy 8 b,
Justyna Baczyńska i Maja Rychlicka z klasy 8 c,
Julianna Fikus z klasy 8 d.
Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie otrzymują ocenę bardzo dobrą z języka polskiego.
Tym razem najlepiej z testem poradziła sobie i oprócz oceny otrzymała nagrodę rzeczową Justyna Baczyńska z klasy 8c.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do kolejnego wyzwania: 28 lutego zmierzymy się z „Zemstą” Aleksandra Fredry. Zapisy tradycyjnie u polonistek lub w bibliotece – do 10 lutego.
Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie konkursu.

Marlena Borowska i Justyna Jarek