3 marca  odbył się czwarty  konkurs dla ósmoklasistów dotyczący znajomości lektur obowiązkowych.  Tym razem młodzież miała szansę sprawdzić  swoją wiedzę o „Zemście”. I musimy przyznać, że był to pierwszy konkurs, w którym lektura pokonała uczestników. A najbardziej karkołomnym zadaniem okazało się to, w którym trzeba było odmienić nazwisko autora.
Tym razem, chociaż w konkursie wystartowało 36 uczniów, tylko jednej uczennicy udało się uzyskać regulaminowe 90%. Niekwestionowaną zwyciężczynią tej edycji konkursu została Justyna Baczyńska z klasy 8c.
A my zapraszamy do kolejnego wyzwania: ponieważ w marcu przypada 80. rocznica śmierci Alka i Rudego – warto ich pamięć uczcić powtórką z „Kamieni na szaniec”. O dokładnym terminie poinformujemy wkrótce.

Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie konkursu.

Marlena Borowska i Justyna Jarek