W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas ósmych brali udział (i trzeba im przyznać, że dość licznie)  w comiesięcznych konkursach wiedzy o lekturach obowiązkowych. Była to dla nich szansa i na powtórzenie materiału przed egzaminem, i na dodatkowe oceny, i na cenne nagrody.

Zgodnie z zasadami konkursu w każdej klasie ósmej wyłoniony został ekspert (a właściwie ekspertka), czyli ten uczeń (a właściwie uczennica) , któremu/ której udało się zebrać we wszystkich etapach konkursu najwięcej punktów.

I tak lekturowymi  ekspertkami w klasach ósmych zostały:

w klasie 8a Karolina Łachajczyk

w klasie 8b Marysia Bujak

w klasie 8c Justyna Baczyńska

w klasie 8d Natalka Paszkowska

Dzięki hojności Rady Rodziców dziewczyny otrzymały  karty podarunkowe  do Magnolii.  Naszym ekspertkom gratulujemy, a Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe udzielane na każdym etapie konkursu.

Marlena Borowska i Justyna Jarek