Wycieczka 4b do Zagrody edukacyjnej „Cicha Bartna”

„Jak dawniej bywało w zagrodzie wiejskiej?”
W 13 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach pszczelarskich: jak powstaje miód? Jak zbudowany jest ul? Jak wygląda królowa pszczół? Robiliśmy świeczki z wosku pszczelego oraz mogliśmy posmakować miodu prosto z plastra. Spacerowaliśmy w lesie, urządzając sobie wspinaczkę przy pomocy liny. Biegaliśmy po łące i zbieraliśmy kwiaty polne, z których powstały piękne wianki. Robiliśmy przepyszne podpłomyki, które znikały w bardzo szybkim tempie z talerza. Był grill z kiełbaskami i piknik ze smakołykami. Mogliśmy poszaleć na sianie. Były kozy, owce, królik i konie. Były strzały z łuku, z kuszy oraz zjazdy na tyrolce. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za ten pełen atrakcji dzień! Polecamy każdemu to fantastyczne miejsce!

Monika Dzwonek