Kiera Cass

opis wydawcy:

Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona. Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Ami Singer. Dla Ami Eliminacje to koszmar. Oznaczają konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie.

Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, Ami zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić…

Parę słów od bibliotekarki:

Po jaką książkę najlepiej sięgnąć w święto zakochanych? Oczywiste jest, że romans! „Rywalki” to taka uwspółcześniona bajka o Kopciuszku, wpisująca się w popularność programów  typu reality show, z dodaną otoczką dystopijnej SF, gdzie ludzie podzieleni są na kasty nieodwracalnie określające ich losy. Na szczęście nasza główna bohaterka… ale może bez spoilowania:)

Mimo że nie jest to mój ulubiony gatunek, Rywalki przeczytałam bez problemu. Czyta się lekko, łatwo i szybko – słowem – idealna lektura na weekend bez zmartwień. Polecam wszystkim nastolatkom chcącym oderwać się choć na chwilę od szkolnych obowiązków!

yustyna