Maciej Wojtyszko, Grażyna Dłużniewska

opis wydawcy:

UWAGA! UWAGA!
Ktokolwiek widział kogoś, kto by wyglądał na Gżdacza, podawał się za Gżdacza lub był Gżdaczem, proszony jest o zawiadomienie nas.
Wyżej wymieniony Gżdacz poszukiwany jest jako przybysz z innego Wszechświata.

Podpisali:
Kajetan Chrumps
Makawity

Tak oto zaczyna się „Trzynaste piórko Eufemii”, ponadczasowy komiks z 1977 roku z życia Gżdaczy i wron. Historia jedynej w swoim rodzaju przeprawy przez Dziurę Kosmiczną na drugą stronę Kosmosu pod dowództwem mądrej Bromby i nieustraszonego Kajetana Chrumpsa.
Dla wszystkich odważnych bez ograniczeń wieku .

kilka słów od  bibliotekarki:

Nie potrafię być obiektywna pisząc o tej książce. Była moim odkryciem w wieku lat… poniżej 10. Czytałam ją z wypiekami na twarzy i żałując , że nie ma WIĘCEJ. Teraz poprzestanę na wyliczeniu paru zalet: Wciągająca historia. Zabawna. Duże litery. Kreatywnie potraktowana struktura komiksu (zdziwicie się:). Idealna do samodzielnego przeczytania przez dziecko, nawet takie, które dopiero co opanowało sztukę czytania ( no może ze dwie strony będą wymagały pomocy  w takim przypadku). Idealna do czytania wspólnego z rodzeństwem. Z rodzicami. Z dziadkiem. Z… zresztą, po prostu przeczytajcie sami.  Dodam tylko, że u mnie do dziś tiritongi są jednym z ulubionych dań domowników… J

yustyna