Jak sprawić, by lekcje języka polskiego były inspirujące, twórcze, dawały dużo satysfakcji nauczycielom, a uczniów wciągały do działania? Poloniści z naszej szkoły już to wiedzą, jednocześnie codziennie poszukują nowych sposobów na zainteresowanie uczniów literaturą, gramatyką, ortografią i polską kulturą.
Walka o uwagę uczniów trwa cały rok szkolny. To miesiące poznawania się, szukania metod i form zajęć, które sprawią, że faktycznie na lekcjach będzie praca.
Korzystamy z różnych metod, np.: wykorzystanie technologii komputerowej (tablice interaktywne), lekcje poza terenem szkoły, chociażby w muzeum, teatrze lub na szkolnym boisku. Wiele metod aktywizujących przed nami. Tymczasem zapraszamy na krótką fotorelację z wybranych lekcji języka polskiego w naszej szkole.

Poloniści

Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza „Papier z wyobraźni” – kl. IV a

Utrwalamy polski alfabet – kl. IV b

Lekcja w Teatrze na Ostrowie – Spektakl „Edi z Bombaju” – kl. IV d

Prezentujemy nasze rękodzieło (makiety Akademii pana Kleksa oraz lalki przedstawiające postać z lektury) – kl. IV a

Wykorzystanie elementów dramy – kl. IV b

Lekcja kleksografii – kl. IV b

Sąd nad Syzyfem – kl. V a

Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej – kl. IV b

Utrwalenie wiadomości o środkach poetyckich – kl. VII a

Klasowy Konkurs Ortograficzny – lekcja w szkolnej bibliotece – kl. IV b