Historia wolności

11 listopada to jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. W 1918 roku nasz kraj – po 123 latach niewoli – odzyskał niepodległość. W naszej szkole o tym nie zapominamy.
10 listopada uczniowie SP 37 mieli możliwość obejrzeć przedstawienia przygotowane przez ich kolegów. Były to opowieści o rozbiorach, powstaniach, I wojnie światowej i pierwszym dniu wolności, o polskich bohaterach narodowych i patriotyzmie dawnym i współczesnym. Oprócz informacji przekazywanych przez osoby prowadzące uroczystość, uczniowie usłyszeli wiersze ilustrujące naszą historię oraz pieśni i piosenki takie jak: „Rota”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Miejcie nadzieję” i „Dni, których nie znamy”.
Polską historię trzeba znać, przeszłość warto rozumieć dla przyszłości, patriotyzm należy oprzeć na wiedzy i świadomości. Stąd nasze świętowanie w „37”.

Przedstawienia przygotowali:
Klasa III D i III B – pod kierunkiem pani Ewy Śmieszek i pani Doroty Ziembickiej.
Klasa V A i V B – pod kierunkiem pani Bożeny Pawłowskiej i pani Agaty Podgórskiej.
Oddziały gimnazjalne: klasy II D, III A, III B, III C i III D – pod kierunkiem pani Patrycji Blak i pani Joanny Kot.