O tym, że trudno znaleźć lekturę, która spodobałaby się uczniom, wiedzą chyba wszyscy poloniści. Okazuje się jednak, iż niektóre książki cieszą się dużym powodzeniem. Tak właśnie było z „Chłopcami z Placu Broni” w V b. Lektura dużo bardziej przypadła do gustu chłopcom, lecz wśród dziewczynek również dało się zauważyć lekkie pobudzenie podczas omawiania. Emocji związanych z postacią Nemeczka nie można było odmówić nikomu.
W wigilię św. Mikołaja klasa miała okazję rozegrać turniej „Jeden z dziesięciu”. Celem było oczywiście wyłonienie osoby, która najlepiej zapamiętała treść lektury, a dodatkowo cieszyła się szczęściem i trafiała na dobre pytania. Po kilku rundach mieliśmy już zwycięską trójkę, w skład której weszli: Jan Woźniak, Arkadiusz Bojęś oraz Piotr Kuźmicki. Między Arkiem i Piotrkiem rozegrała się batalia o laur zwycięstwa, którą wygrał… dzwonek ogłaszający przerwę. Chłopcom gratulujemy wiedzy i godnej rywalizacji.

Ewa Tomaszewska