Mamy prawo do miłości, do nauki, ochrony przed przemocą, do odpoczynku, edukacji, prywatności. Mamy prawo różnić się od siebie. Mamy prawa i jest ich całkiem spora liczba – mimo że jesteśmy dziećmi. Prawa człowieka zaczynają się bowiem na prawach dzieci.
W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Dziecka nie tylko szkolne sale ozdobiły uśmiechnięte buźki przypominające najważniejsze z praw dziecka. Z tematem praw dziecka zmagali się uczniowie klas 4-6, których klasowym zadaniem było przygotować plakat ilustrujący jedno z wylosowanych praw. Z plakatów powstała ciekawa i inspirująca wystawa, którą do dziś jeszcze podziwiać można na szkolnym korytarzu – naprzeciwko Galerii za kratami.

Ponieważ klasy wykonujące plakat robiły to w ramach szkolnego konkursu, nadszedł czas, aby ogłosić wyniki międzyklasowej rywalizacji:
I miejsce – klasa 4 d (mam prawo do ochrony przed przemocą)
II miejsce – klasa 4 b (mam prawo do odpoczynku)
III miejsce klasa 5 a (mam prawo do wyrażanie własnych poglądów)

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, gratulujemy wyobraźni i twórczego podejścia do zadania. Szczególne gratulacje kierujemy w stronę zwycięskich klas. Brawo!

Dagmara Babczyńska, Marlena Borowska