Konkurs wiedzy o prawach dziecka i nie tylko
A było tak: najpierw spotkanie dwuosobowych drużyn z prowadzącymi turniej wiedzy w Galerii za kratami i polecenie: obejrzyjcie dokładnie wystawę Przyjaciele dzieci i zapamiętajcie jak najwięcej informacji – tych podanych zarówno w słowie, jak i obrazie. Czas: 15 minut. Dużo? Mało? Wystarczająco? Ograniczony czas na pewno podziałał mobilizująco. Ciekawie było obserwować młodzież, tę młodszą i starszą, w zupełnym skupieniu pochylającą się nad kolejnym plakatem.
A potem było tak: szybkie przejście do klasy, logowanie na platformie Kahoot i start! Czas od jednego do kolejnego pytania biegł nieubłaganie. W quizie liczyła się bowiem nie tylko trafność odpowiedzi, ale i szybkość jej udzielenia. Czasami to sekundy decydowały o być albo nie być na podium, bo przyznać musimy, że rywalizacja między uczniami przebiegała w bardzo wyrównany sposób. Kiedy przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka? Kto jest Rzecznikiem Praw Dziecka? Komu przyznaje się Order Uśmiechu? Z tymi i innymi pytaniami uczniowie poradzili sobie świetnie i wszystkim należy pogratulować wiedzy.
Wyróżnić jednak trzeba tych najlepszych.

W kategorii klas 4-6:
I miejsce: Zuzanna Bil, Arek Bojęś (Vb)
II miejsce: Kornelia Cyran, Krzysztof Choroszy (VIa)
III miejsce: Klara Krasoń, Jagoda Karlikowska (Va)

W kategorii 7- 2, 3 (oddziały gimnazjalne):
I miejsce: Emilia Kochany i Marcelina Odrowąż-Mieszkowska (IIIa)
II miejsce: Jakub Stępień i Maksymilian Popławski (IIc)
III miejsce: Zofia Gul i Dawid Łagoda (IIIc)

Dagmara Babczyńska, Marlena Borowska, Mariola Borkowska