Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w różnorodny sposób staraliśmy się przybliżyć uczniom tematykę związaną z prawami dzieci, ale też zachęcić uczniów do indywidualnej i zespołowej aktywności.
Efekt jednego z takich działań to wystawa Przyjaciele dzieci – powstała ona w ramach międzyklasowej rywalizacji na najciekawszy plakat poświęcony wylosowanemu bohaterowi. Zadaniem uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych było w ciekawej formie przedstawić osobę, która w swojej codziennej działalności poświęca się pracy na rzecz dzieci. Celem zadania było przybliżyć sylwetki postaci zasłużonych w pracy na rzecz najmłodszych. Efektem – nie tylko ciekawa wystawa, ale i materiał edukacyjny dla uczniów oddziałów 0-3, którzy wraz z wychowawcami uczestniczyli w dedykowanych im lekcjach w Galerii za kratami.

Jury w składzie: pedagog Ewa Wachowska oraz panie bibliotekarki: Justyna Jarek i Anna Woś, oceniły prace pod kątem i merytorycznym, i estetycznym. Miło nam poinformować, że w wyniku ocen pracy przyznano następujące miejsca:
I miejsce: klasa IIIa (plakat o Jerzym Owsiaku) oraz 7b (plakat o Kubie Błaszczykowskim)
II miejsce: klasa II c (plakat o Januszu Korczaku)
III miejsce: klasa III b (plakat o Wandzie Chotomskiej)
Wszystkim klasom dziękujemy za podjęcie wyzwania i udział w szkolnym konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Dagmara Babczyńska, Marlena Borowska