Klasa VI B niedawno skończyła omawiać kolejną lekturę. Tym razem przyszła kolej na pozycję z fantastyki naukowej, czyli pierwszą część przygód „Felixa, Neta i Niki” Rafała Kosika. Uczniowie mieli w pracach grupowych przedstawić sylwetki trojga głównych bohaterów. W trakcie pracy wykazali się dużą wiedzą i świetną znajomością tekstu.
Uczniom podobała się lektura o przygodach trójki gimnazjalistów i chętnie sięgną po kolejne części z serii „Felix, Net i Nika”. Was również zachęcamy do zapoznania się z całą serią. Kilka części znajdziecie w naszej szkolnej bibliotece.

Paulina Kondek

Opinie szóstoklasistów:

„Książka jest idealna dla osób w naszym wieku. Czytając powieść, nie można się nudzić, gdyż jest wiele akcji. Według mnie ta lektura jest warta przeczytania, ponieważ jest ciekawa, a jej bohaterowie są sympatyczni i inteligentni. Przeżywają różne fantastyczne przygody.”
Hania, VI B

„Zachęcam do przeczytania książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, gdyż jest bardzo ciekawa. Czytając ją, nie mogłam się oderwać, byłam ciekawa, co wydarzy się dalej. Książka opowiada o trójce bohaterów, którzy poznali się w nowej szkole, przeżywali wspólnie wiele przygód, rozwiązywali różne zagadki.”
Karolina, VI B