14 lutego. Sygnał od Samorządu Uczniowskiego. Skrzynka pocztowa – walentynkowa. Kącik kreatywny – wybierz karteczkę, pokoloruj, napisz kilka słów i wyślij. Listonoszami zostali samorządowcy.
Refleksja na minus? Nie wszyscy umieli się bawić (w każdym razie nam nie odpowiadało ich poczucie humoru).
Refleksja na plus? Wielu umiało się bawić naprawdę wspaniale. Skąd to wiemy? Niektóre listy były pięknie przygotowane, w ozdobnych kopertach. Inne zaś żywiołowe, szczere, prosto z serca (tu kopert nie było, więc czasem podejrzeliśmy miłe słowa od Was).
Uczmy się od tych, którzy pisali, że lubią z kimś spędzać czas i rozmawiać.
Uczmy się od tych, którzy siostrze, bratu albo koleżance powiedzieli: Jesteś ważna. Jesteś ważny. Uczmy się od maluchów z klasy I, którzy tak pięknie – drukowanymi literami – pisali o uczuciach.
Uczmy się od tych, którzy zadali sobie trochę trudu i zrobili miły gest wobec drugiej osoby.

Samorząd Uczniowski i Joanna Kot