W piątek 2 marca we Wrocławiu pojawił się Skrzat Vincent, który ma upamiętniać zaangażowanie miasta i wrocławskich instytucji w powstanie wyjątkowej animacji „Twój Vincent”. Film w ostatnią niedzielę walczył o Oskara.
W uroczystym powitaniu Krasnala wzięli udział, obok przedstawicieli wrocławskich koproducentów filmu – panów Roberta Banasiaka dyrektora Centrum Technologii Audiowizualnych i Jarosława Perduty dyrektora Odry-Film, nasi uczniowie. Kinga z Jakubem osobiście odpakowali Gościa z czerwonej tkaniny przy towarzyszących im dziennikarzach z wrocławskich rozgłośni. Młodzi artyści zostali zaproszeni na to wydarzenie przez panią Dorotę Ostrowską zastępcę dyrektora Biura Promocji Miasta i Turystyki. Przywitanie Vincenta jest jednym z punktów programu Przeżyjmy to jeszcze raz – „Twój Vincent” we Wrocławiu, który potrwa do 8 marca.
Skrzat Vincent zamieszkał przed Barem Barbara i czeka na wrocławian. Jest bardzo rozmowny, więc chciałby opowiedzieć wszystkim niejedną historię o słynnym malarzu.
Na tego, kto pierwszy rozpozna dzieło malowane przez Skrzata Vincenta czeka miła nagroda.

Zapraszam do zabawy – Maciej Makosch nauczyciel plastyki