Szkolny Miesiąc Języka Ojczystego już dobrze za połową, więc czas najwyższy, aby poinformować o uczniach, dla których ortografia nie ma tajemnic.
14.03. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 4-7. Kilkunastu uczniów zostało poddanych testowi na znajomość reguł oraz wyjątków od tychże. Niestety w tym roku nikt nie okazał się nieomylny i nawet najlepszemu zdarzyło się popełnić drobny błąd. Mimo tego ogromnie cieszy nas doskonała forma najmłodszych uczniów, którzy bez większego kłopotu zasiedlili nasze podium. Laureatom trzech pierwszych miejsc składamy serdeczne gratulacje, pozostałym dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań.
I miejsce – Karol Franiuk (4a)
II miejsce – ex aequo Justyna Gołaś (4a) i Jakub Górski (4c)
III miejsceKacper Kozubowicz (5a)
Ogromne podziękowania składamy Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody dla zwycięzców.

Ewa Tomaszewska