13.04.2018 r. odbyła się wycieczka do Poznania, w której wzięli udział uczniowie klas: VII a, VII b, a także niektórzy uczniowie kl. 2b (gim.), V a, V b wraz z nauczycielami: p. Renatą Słowińską – Stępień, p. Karoliną Kamieniecką i p. Maciejem Makoschem.
W ramach wycieczki zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem w niecodziennym animowanym stylu – Ostrów Tumski z Katedrą, Stary Rynek, Ratusz, poznaliśmy historię początków państwa polskiego, groby Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Odwiedziliśmy także Bramę Poznania ICHOT, gdzie zobaczyliśmy cztery sale tematyczne: Gród, Woda, Złoto i Witraż, wyjątkowe miejsca, gdzie dziedzictwo kulturowe Ostrowa Tumskiego, przy pomocy multimediów, pobudza wszystkie zmysły. Wycieczka była bardzo ciekawa i sprawiła, że poznawaliśmy historię świetnie się bawiąc.

Renata Słowińska – Stępień