Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września młodzież uroczyście pożegnała wakacje, a przywitała nowy rok szkolny 2018/2019.
Uczniowie przybyli do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. O godz. 10:00 odbył się apel dla kl. 0 – III, a o godz. 10:30 dla kl. IV – VIII i oddziałów gimnazjalnych. Na początku wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Katarzyna Cichosz, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Po wystąpieniu  pani dyrektor ciepłe słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierowała radna Wrocławia p. Urszula Wanat. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować p. Urszuli Wanat za to, że zawsze wspiera naszą szkołę, interesuje się nią i odwiedza nas podczas uroczystości ważnych dla całej społeczności szkolnej.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

Tekst: Paulina Kondek

Zdjęcia: Joanna Osiniak, Marcelina Szulżycka