W drugiej połowie września klasa 5d uczestniczyła w VII Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży:”HALO ECHO 2018″. Miejscem wydarzenia było Kino DCF Warszawa. Pokaz konkursowy odbył się w 3 kategoriach wiekowych. Był dla nas wszystkich o tyle wyjątkowy, iż zostaliśmy gośćmi honorowymi, a to dzięki nagrodzonym oraz prezentowanym na ekranie dwóm  filmikom animowanym utalentowanego Tomka Droszczaka. Przeglądowi towarzyszyły liczne dyskusje o technikach produkcji filmowych, wystawa z rekwizytami do filmów animowanych autorstwa dzieci oraz prezentacje stanowisk do animacji filmowej. Dzieci były dumne z kolegi, ogromnie wspierały jego talent, a przede wszystkim towarzyszyła im ekscytacja i autentyczna euforia z salwami na widowni: „Tomek! Hurrra, to Twój film…prawdziwy film na ekranie!!”. Cóż więcej dodać.
Tomku, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy filmowe, może kiedyś dla wytwórni Disneya, Pixara?
Dziękuję serdecznie Rodzicom przy sprawnej organizacji całego eventu.

Wychowawca Dominika Folmer wraz z klasą 5d