„Dzień Chłopaka” obchodziliśmy tym razem na Zamku w Leśnicy.
Najpierw obejrzeliśmy wystawę „Miecze Europy”, zdobyliśmy wiedzę jak wyrabiano miecze w średniowiecznej Europie i Japonii oglądając ciekawy film.
Mikołaj oglądał „Szczerbiec” – miecz koronacyjny królów Polski, Janek wyjął ze skały Excalibur – legendarny miecz króla Artura. Kacper przecinał węzeł gordyjski. Kuba podziwiał miecze Wielkiego Komtura Zakonu Krzyżackiego Ulricha von Jungingen”a. Wiktor oglądał zbroje starożytnych Greków i Rzymian.
Następnie dziewczynki zorganizowały bieg terenowy dla chłopców w Leśnickim Zamkowym Parku.
Chłopcy musieli odnajdywać kolejne punkty orientacyjne w parku i w zakamarkach Leśnickiego Zamku, gdzie dostawali kolejne zadania do wykonania przygotowane przez dziewczynki. Na końcu czekały „słodkie nagrody”. Wystąpiliśmy jeszcze na zamkowej scenie i wróciliśmy do szkoły.

Renata Słowińska-Stępień