W zeszły poniedziałek 19 listopada w Centrum Innowacji PRZEJŚCIE odbył się wernisaż wystawy SERCE DLA OJCZYZNY. Wystawa zorganizowana została w 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Prace dzieci z trzech szkół podstawowych wykonane w różnych technikach (papier, ceramika, tkanina) spotkały się z bardzo miłym odbiorem, a wystawę odwiedziło wielu wrocławian. Uczniowie, tworząc serca dla Ojczyzny, oddali swe własne. Wykonali zachwycające kompozycje, bardzo indywidualne i pomysłowe.
Dziękuję bardzo nauczycielkom: paniom Edycie Zgud-Pawelec, Marlenie Baran i Karolinie Kosak za udział w wernisażu wraz ze swoimi uczniami – autorami prac. Na otwarciu wystawy obecni byli również rodzice młodych artystów, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15, malarka i autorka prac prezentowanych na 3. Biennale Twórczości Nauczycieli pani Dorota Wójcik-Hetman.
W naszej szkole uczy się wielu utalentowanych uczniów. Będziemy mieli jeszcze niejedną okazję, aby ich prace obejrzeć nie tylko na wystawach w szkole, ale również we wrocławskich galeriach.

Maciej Makosch