W sobotę 24.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 45 we Wrocławiu odbyły się już X Międzyszkolne Warsztaty Promocji Zdrowia pod hasłem: „ Bądź przyjacielem swojego zdrowia” zorganizowane przez nauczycieli wyżej wymienionej szkoły oraz Wrocławskie Stowarzyszenie Narodowego Czynu Pomocy Szkole we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Celem warsztatów było propagowanie i upowszechnianie wśród dzieci szkół podstawowych zdrowego stylu życia, wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych.
W warsztatach wzięły udział dwie reprezentantki naszej szkoły, uczennice klasy 6b: Maja Grandowska oraz Wiktoria Zając.
Oto ich relacja :

Na rozpoczęciu uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda dostała swój osobny kolor koszulki. Nam przypadł kolor czerwony.
Na początku poszłyśmy ze swoją grupą do sali na I piętro. Czekały już tam na nas dwie Panie. Na początku te Panie pokazywały nam (i grupie) prezentację na temat tego, jak po klei wyglądała piramida zdrowego żywienia od początku do dzisiaj. Pod koniec tej lekcji robiliśmy i wyklejaliśmy z gazet aktualną piramidę.
Na następnej lekcji poszliśmy do sali obok. Były tam czyste śmieci i trzy kolory papieru: żółty, niebieski i zielony. Musieliśmy te śmieci odpowiednio przyporządkować. Np. plastik na żółty papier itd. Potem dobieraliśmy się w pary i robiliśmy krzyżówkę o ekologii. Potem wybieraliśmy w parze jednego modela i projektanta. Projektant musiał ubrać modela w jakiś dowolny stój z… bibuły! Maja była projektantką, a ja (Wiktoria) modelką. Strój mi się podobał.
Następnie schodziliśmy na dół, gdzie było rozpoczęcie i tam tańczyliśmy wszyscy do piosenki Sii.
Naszym zdaniem było super!
Wiktoria Zając VIB
Maja Grandowska VIB

Grażyna Klusko