Nocna obecność uczniów w szkole z piątku na sobotę (29/30 marca) nie była bezowocna i bezcelowa. Już w poniedziałek można było obejrzeć 3 wystawy ich autorstwa.

Pierwsza znajduje się naprzeciwko głównego wejścia – przybliża postać Stanisława Moniuszki. Wszak rok 2019 został ustanowiony rokiem Moniuszki właśnie.

Dwie kolejne są w Galerii za kratami. Ta o „Akademii pana Kleksa” powstała dzięki zaangażowaniu klasy 4b. Uczniowie przynieśli różne przedmioty, które skojarzyły im się z treścią książki. Czwartoklasiści uczcili w ten sposób Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypadający 2 kwietnia. Ta o historii książki, a dokładniej materiałów piśmienniczych, to efekt zeszłorocznej i tegorocznej pracy Tajniaków. Przypomina o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy 23 kwietnia.

Wystawy są kolorowe i ciekawe. Mamy nadzieję, że uczą i inspirują.

Samorząd Uczniowski i Joanna Kot

PS Uczniowie klasy 4a wzięli udział w naszym małym konkursie. Jakub Cop i Konrad Chowaniec najlepiej poradzili sobie w łączeniu skojarzeń z wystawy z treścią książki „Akademia pana Kleksa”. Nagrody przekażemy.