Zbliża się święto ważne dla każdego Polaka – Święto Niepodległości. W tym roku niektóre klasy naszej szkoły – 5a, 6a, 6c oraz 8a – włączyły się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W tym roku przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Stało się to pretekstem do stworzenia przez uczniów kartek skierowanych do powstańców, kartek z podziękowaniami za… za wolną Polskę, za ich ofiarność i odwagę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do zadania, tworząc piękne kartki okolicznościowe. Przy okazji była to dla nich lekcja historii, patriotyzmu i obywatelskiego zaangażowania.
Mamy nadzieję, że dla powstańców te ręcznie zdobione kartki będą pięknym świadectwem tego, że pamiętamy o naszych Bohaterach.

Marlena Borowska