25 października klasa 5a udała się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Pretekstem do wyjścia były umiejętności ćwiczone na zajęciach języka polskiego – umiejętność uważnego patrzenia na dzieło sztuki i opisywania obrazu. Gdzie lepiej ćwiczyć te umiejętności, jeśli nie w instytucji posiadającej bogatą kolekcję obrazów z różnych epok? Pani przewodnik opowiedziała uczniom o tematach podejmowanych przez artystów, pokazując jednocześnie najciekawsze realizacje malarskie. Spacer po muzeum okazał się ciekawą lekcją, która pomogła uczniom usystematyzować wiedzę wyniesioną z lekcji języka polskiego. Pojęcia typu: portret, autoportret, pejzaż, martwa natura, scena rodzajowa, scena batalistyczna, malarstwo historyczne – kojarzyć się będą z konkretnymi obrazami obejrzanymi w Muzeum Narodowym.

Marlena Borowska