8.11. uczniowie naszej szkoły zebrali się na uroczystym apelu z okazji sto pierwszej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z godnością na twarzach i dumą w sercach wszyscy odśpiewali hymn Polski, po czym zostali zaproszeni do wysłuchania części artystycznej, w której zaprezentowali się uczniowie klas: 5a, 6a i 6d. W trakcie występów uczniowie wysłuchali pieśni patriotycznej „My, Pierwsza Brygada”, utworu Marka Grechuty pt. „Ojczyzna” oraz piosenki z najnowszego filmu historycznego „Legiony”.

Mamy nadzieję, że zgodnie ze słowami znanego przysłowia „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, z naszych uczniów wyrośnie pokolenie dumnych patriotów, którzy będą potrafili zadbać o swoją ojczyznę.

Ewa Tomaszewska, Karolina Janik, Paulina Kondek

Zdjęcia: Edyta Zgud-Pawelec