W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Centrum edukacji o wodzie – Hydropolis. Zajęcia edukacyjne przeprowadzone zostały w dwóch blokach. W pierwszej części zajęć przewodnik przeprowadził uczniów ścieżką edukacyjną poprzez kolejne części stałej wystawy Hydropolis, dzięki której uczniowie mogli zobaczyć wodę z różnych perspektyw. Drugą część stanowiły warsztaty, na których młodzież przeprowadzała doświadczenia, które pogłębiły ich wiedzę o wodzie, m.in. za pomocą barw podstawowych stworzyli barwy pochodne, a następnie sprawdzali czy da się je rozdzielić. Więcej nie zdradzamy, gdyż niektóre klasy wybiorą się do Hydropolis dopiero w najbliższym czasie. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu „EKObieg – zajęcia edukacyjne o znaczeniu wody dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej”.

Paulina Kondek

Zdjęcia: uczniowie kl. VI B – Natalia G., Tomasz B.