Doradztwo zawodowe w szkołach to w tej chwili jeden z priorytetów. Młody człowiek powinien dość szybko zacząć rozważać, co go interesuje, w czym jest dobry, jakie szkoły
ma do wyboru i w jakim zawodzie widziałby się za kilka lat (a nawet w jakich zawodach).
W naszej szkole do tematu doradztwa zawodowego podchodzimy kreatywnie.

Odsłona 1.
Uczniowie klas 8 w październiku wybrali się na wystawę Made in Wrocław. Mogli obejrzeć wykorzystanie technologii, startupy, VR, stoiska wystawowe wrocławskich firm.

Odsłona 2.
Chętni uczniowie w listopadzie byli w Forcie Wrocław nr 9. Zwiedzaliśmy Fort, widzieliśmy musztrę klas wojskowych Lotniczych Zakładów Naukowych, wystawy fotograficzne, militaria – pojazdy, repliki broni, wrocławskie konstrukcje inżynieryjne, testowaliśmy celność na strzelnicy ASG i PAINTBALL.

Odsłona 3.
Samorząd Uczniowski zaprosił Was do zabawy pt. ZAWODOWO W PRZYSZŁOŚĆ.
Zaoferowaliśmy STOISKA:
-ciasta
-ciasteczka
-zawody przyszłości
-startupy i firmy
-praktyki zawodowe
-zagadki zawodowe
-schody sukcesu.
Mogliście poprzez gry, zabawy i zakupy poznać różne zawody. Fryzjer, dentysta, archeolog, stylistka, sprzedawca, cukiernik, malarz, programista, trener… To tylko kilka pomysłów, które Wam pokazaliśmy. W naszych zabawach i wśród przedmiotów szukaliście tych właśnie skojarzeń. Dwie osoby naprawdę wiele odkryły. Są to Oliwia Szperna z 8a oraz Kinga Suchecka z 6b.
Zakładaliście firmy. Wszystkie bardzo ciekawe. Konkrety przedstawił Leonard Krawczyk
z 6c. To zadziała. Na świecie robi się gorąco. Energię słoneczną musimy umiejętnie wykorzystać.
Pojawiły się też zawody przyszłości. Opisywaliście je bardzo kreatywnie. Etyczny haker, cool hunterka, zadziczacz, social media ninja… Poradziliście sobie. Najwięcej pracy włożył
w to Arkadiusz Bojęś z 7b.
Nie zawiedliśmy się na Waszych apetytach. Zebraliśmy 800 złotych na zagospodarowanie nowego kącika szkolnego! Brawo my i Wy.

Odsłona 4.
4 drużyny wzięły udział w konkursie GPS po zawodach. Z przyjemnością informuję,
że drużyna w składzie Hanna Baran, Małgorzata Samojłowa i Igor Delimata przeszła
do następnego etapu zmagań. Gratuluję.

Samorząd Uczniowski i Joanna Kot