26 września- Europejski Dzień Języków Obcych

„Znać inny język to jak posiadać drugą duszę.”‒ Charlemagne

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Była to doskonała okazja dla uczniów naszej szkoły do poznania podstawowych zwrotów w innych językach: hiszpański, włoski czy na przykład czeski. Można było również  zapoznać się z najdłuższymi wyrazami i spróbować „połamać sobie język” czytając łamańce językowe oraz zobaczyć jakie dźwięki wydają zwierzęta w Europie. Dodatkowo uczniowie mogli sprawdzić czy potrafią rozpoznać języki na podstawie nagrania oraz swoją wiedzę na temat języków rozwiązując quiz.Ale język obcy to nie tylko ten wypowiadany. Nasi uczniowie zostali również zapoznani z podstawowymi zwrotami w języku migowym oraz alfabetem.Idea Dnia Języków Obcych służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.

Justyna Gołąbkiewicz